اتو آیریز Auto IRIS چیست؟

اتو آیریز

اتو آیریز Auto iris چیست و چه کاری انجام می دهد؟

Auto Iris بخشی از لنز دوربین است که می توانید آن را باز یا بسته کنید تا میزان نوری که به سنسور تصویر میدهید، تنظیم کند. اتوآیریز کمک می کند تا نوردهی متعادل شود، که به دستگاه شما امکان می دهد تصویری با کیفیت بالا ایجاد کند.

اتو آیریز Auto IRIS
وقتی از دوربین در فضای باز و با نور متغیر استفاده می کنید، Auto Iris بسیار به شما کمک میکند، زیرا با حرکت خورشید در آسمان نور تغییر میکند.
Auto Irises  موتور است و دو نوع وجود دارد. یکی DC-Iris است ، جایی که کنترل موتور در دوربین است ، و دیگری Video Iris ، جایی که کنترل در خود لنز است.
دوربین هایی که از Auto Iris استفاده می کنند به نسبت قیمت بالاتری دارند، زیرا از فناوری پیشرفته تری استفاده می کنند. با این حال، زمانی که شما نور ماغیر دارید بیشتر از آن استفاده کنید، زیرا می توانند تنظیمات خودکار را برای دریافت نور انجام دهند.
Auto Iris که به آن Iris Dynamic نیز گفته می شود، معمولاً بین لامپ پروژکتور و لنز روی پروژکتور قرار می گیرد. بسته به میزان روشن بودن تصویر پیش بینی شده ، به طور خودکار باز و بسته می شود.

به این ترتیب می تواند نور پیش بینی شده را تنظیم کند. اگر تصویر تیره تر باشد ، دریچه به میزان وسیع تری باز می شود و به نور بیشتری اجازه عبورمی دهد ، در حالی که اگر تصویر روشن باشد ، برای کاهش میزان نور پیش بینی شده ، دریچه بسته می شود.
این امر به شما کمک می کند تا صحنه های تاریک تاریک به نظر برسند ، در حالی که صحنه های روشن تا حد ممکن روشن هستند.
در یک اتاق روشن ، فوکوس خودکار می تواند اطمینان حاصل کند که تصویر از میزان روشنایی مناسبی برای نمایش و عالی نشان دادن برخوردار است.

Auto Iris چقدر مهم است؟

اگر از دوربین در محیط هایبیرونی یا با تغییر نور استفاده می کنید ، Auto Iris مهم است.
بسیاری از مردم فکر می کنند که مهمترین مساله هنگام تولید تصاویر با کیفیت، رنگ است. با این حال، تولید بهترین تصاویر چیزهای بیشتری دارد.
Iris نقش بسیار مهمی در ایجاد تصویر دارد. روشنایی تأثیر زیادی در نحوه نمایش تصویر دارد، بنابراین در ضبط تصاویر اهمیت بسیار زیادی دارد.
کلیدواژه : irisاتو آیریز
ارسال دیدگاه